БАХ / ГЕНДЕЛЬ / САЛЬЄРІ

25.10.2020 – 19:00
Tickets

Kyiv Symphony Orchestra
Луїджі Ґаджеро, дириґент
СОЛІСТИ:
– Варвара Васильєва, скрипка
– Аліса Рубанова, скрипка
– Валерія Тихонова, арфа
– Інна Воробець, флейта
– Максим Коломієць, гобой
– Наталія Фоменко, клавесин
Так само, як Євангеліє від Йоана відкривається фразою “Споконвіку було Слово”, європейська історія композиторської творчості, грубо кажучи, відштовхується від постаті Йоганна Себастьяна Баха. Умовне “Музичне Євангеліє від Йоганна” починається зі слів “Споконвіку був Бах”.
Ця програма Kyiv Symphony Orchestra – про вічне і споконвічне. Бах є центральною фігурою вечора – його шалено популярні Бранденбурзькі концерти, які перевершували усі віртуозні можливості сучасників і були своєрідною демонстрацією “композиторських біцепсів”, і сьогодні вражають несамовитою фантазією, захмарною майстерністю – і це все без втрати терапевтичної гармонійності.
Від того, що Бах – це цілий універсум, нікуди подітись ані слухачам, ані всім іншим композиторам. Разом з італійським дириґентом Луїджі Ґаджеро Kyiv Symphony Orchestra склав програму, що обертається довколо Баха, як планети навколо сонця. Концерт для гобоя і струнних венеціанського композитора-любителя Алессандро Марчелло став популярним завдяки його перекладенню для клавіру Бахом, а Арфовий концерт Георга Фрідріха Генделя був своєрідною відповіддю на органні концерти його сучасника – Баха.
Конкурентом Баха може бути лише один композитор за всю історію музики – це Вольфганг Амадей Моцарт, і ця бінарність є складовою тесту “чай чи кава, кішка чи собака, Бах чи Моцарт”. Ми не будемо тестувати наших слухачів, а тому замінимо Моцарта його суперником – Антоніо Сальєрі.
ПРОГРАМА:
Йоганн Себастьян Бах. Бранденбурзький концерт №3 соль мажор, BWV 1048.
Йоганн Себастьян Бах. Концерт для скрипки зі струнним оркестром ля мінор, BWV 1041
Йоганн Себастьян Бах. Бранденбурзький концерт №5 ре мажор, BWV 1050
Антракт
Алессандро Марчелло. Концерт для гобоя і струнних ре мінор, S D935
Антоніо Сальєрі. Камерне концертино для флейти і струнних соль мажор, IAS 8
Георг Фрідріх Гендель. Концерт для арфи і струнних сі-бемоль мажор, Op.4/6, HWV 294
ПАРТНЕРИ КОНЦЕРТУ:
Благодійний фонд VERE MUSIC FUND – надає українським музикантам гранти для участі в міжнародних конкурсах та майстер-класах, підтримує музичні конкурси в Україні, а також реалізує та фестивальні проєкти та освітні ініціативи.
Kooperativ – робочий простір і творча майстерня, місце подій та знайомств, середовище взаємодії бізнесу, мистецтва і технологій. Проєкт заснували Андрій Федорів та Василь Гроголь. Простір розташований у центрі Києва на вулиці Січових Стрільців 23А.
Фундація Дарини Жолдак – займається проектами з популяризації читання, розвитку української мови, культури та мистецтва.