БАХ / МОЦАРТ / БАХ

11.11.2020 – 19:00
Buy Tickets

Kyiv Symphony Orchestra

Варвара Васильєва
Інна Воробець

 

Основу цього концерту складуть твори двох Бахів – Баха-отця и Баха-сина. Щоб вийшла трійця, разом із ними прозвучить Моцарт.

Бах-отець у концерті буде презентований надзвичайно відомим ля-мінорним скрипковим концертом. Настільки відомим, що про нього потрібно говорити або багато, або нічого. Тому кілька слів про Баха-сина.

Карл Філіпп Емануель був другим вцілілим сином Йоганна Себастьяна Баха і похресником Георга Філіппа Телемана. А ще – одним із винахідників класицизму. Свою Симфонію мі мінор він написав на тлі кардинальних змін музичного стилю епохи. Поліфонічне макраме, яким досконало володів його батько, поступилося місцем чистим лініям і різким контрастам. Тричастинна симфонія Карла Філіппа Емануеля Баха, яка запозичила в оперної увертюри її контрастну структуру, заклала фундамент у розвиток жанру симфонії, яким ми його знаємо сьогодні.

ПРОГРАМА:

Вольфганг Амадей Моцарт. Симфонія № 29, ля мажор, KV 201
Карл Філіпп Емануель Бах. Симфонія мі мінор, Wq. 178
Йоганн Себастьян Бах. Концерт для скрипки і струнних ля мінор, BWV 1041
Карл Філіпп Емануель Бах. Флейтовий концерт ре мінор, Wq. 22

Бахівська мі-мінорна симфонія є зразком його «чуттєвого стилю», як і флейтовий концерт, який, незважаючи на легковажний голос флейти, здається, ось-ось зірветься на драму. Бах-син вражає відвертістю почуттів – більшою, аніж навіть тією, що буде у Моцарта.

Симфонія №29 попри досить солідний номер належить до корпусу ранніх симфоній Моцарта. Вона, разом з сімома іншими творами цього жанру, була написана задля нового принца-архієпископа Зальцбургського і, швидше за все, не мала гучної прем’єри. Тим не менш, Моцарт цей свій твір полюбив і за першої-ліпшої можливості вставляв у концерти.

У цій симфонії Моцарт поєднує непоєднуване: стилі Йоганна Крістіана Баха, Йозефа Гайдна і мангаймської школи, – і робить це настільки органічно, що винаходить свою власну симфонічну манеру. Те, що сьогодні звучить як надзвичайно гармонійна і передбачувана музика, колись було справжнім зламом шаблонів.

 

Програма буде представлена за партнерської підтримки благодійного фонду VERE MUSIC FUND, який надає молодим українським музикантам гранти для участі у міжнародних конкурсах та майстер-класах.