Шуман / Моцарт / Мендельсон

27.11.2020 – 19:00
BUY TICKETS

Дириґент — Луїджі Ґаджеро

Cолістка — Єва Рабчевська (скрипка)

Про молоду українську скрипальку Єву Рабчевську весь музичний світ заговорив після того, як у 2019 році вона стала фіналісткою та лауреаткою престижного конкурсу Queen Elisabeth Competition. Учениця професора Захара Брона у Queen Sofia College of Music в Мадриді, молода скрипалька зачарувала слухачів надзвичайно досвідченою, мудрою та водночас чуттєвою грою. Завдяки партнерській підтримці благодійного фонду VERE MUSIC FUND, який надає молодим українським музикантам гранти для участі у міжнародних конкурсах та майстер-класах, ми зможемо почути її скрипку і в Києві.
Аби якомога повніше продемонструвати київським слухачам обдарування Єви, головний дириґент Kyiv Symphony Orchestra запропонував їй один з найнезвичніших творів в історії музики – Концерт для скрипки з оркестром ре мінор Роберта Шумана. Композитор стверджував, що духи Мендельсона і Шуберта турбували його перед сном і благали про написання скрипкового концерту.

ПРОГРАМА:

– Вольфґанґ Амадей Моцарт. Симфонія №40, K.550
– Антракт
– Фелікс Мендельсон. Сон літньої ночі, концертна увертюра ор.21
– Роберт Шуман. Концерт для скрипки з оркестром ре мінор, WoO23
Були і живі натхненники, а саме – видатний німецький скрипаль угорського походження скрипаль Йозеф Йоахім, який співпрацював з Шуманом з 14-річного віку. Однак від публічного виконання Концерту він відмовився, бо вбачав у творі ознаки «духовного виснаження». Після смерті скрипаля його син віддав рукопис у Берлінську бібліотеку, попередивши, що за волевиявленням батька Концерт не можна публікувати або виконувати, доки не спливе 100 років з дня смерті автора – тобто до 1956 року.
Потойбічні втручання у долю Концерту на цьому не припинилися. Дві внучаті племінниці Йоахіма, лондонські скрипальки Аділа Факірі та Джеллі д’Арані, поговоривши з духом Шумана під час спіритичного сеансу, отримали від померлого композитора вимогу виконати Концерт. На цьому скрипальки не зупинилися, і наступного разу викликали дух Йоахіма, який повідомив, що партитура знаходиться у Берліні. Ієгуді Менухін, дізнавшись про її існування, забажав здійснити прем’єру в Сан-Франциско. Д’Арані наголошувала на своєму праві першого виконання в Британії, а нацистська Німеччина наполягала на тому, що світову прем’єру має здійснити німець. Виступи відбулися майже паралельно: у листопаді 1937 року в Берліні (солював Георг Куленкампф), у грудні – в Нью-Йорку (грав Менухін), а у лютому 1938 – в Лондоні (виконувала д’Арані).
Видатний, без перебільшення, твір Шумана прозвучить в оточенні ще двох шедеврів – найпопулярнішої Симфонії №40 Вольфґанґа Амадея Моцарта та концертної увертюри «Сон літньої ночі» Фелікса Мендельсона. Оскільки це ті твори, які кожен слухач знає напам’ять, Луїджі Ґаджеро готує їхню нову дириґентську версію.

УВАГА!!

– Захід пройде з дотриманням дистанції та всіх санітарних норм;
– На вході вас чекатиме температурний скринінг та антисептики;
– Не забувайте про маски.